Automatický bazénový vysavač šetří čas a námahu

Cena výrobku

Automatické bazénové vysavače Chlorito jsou pochopitelně v cenové kategorii na nejvyšší pozici. Jsou to sofistikované výrobky, které zvládnou samočinně, bez zásahu lidské ruky, zbavit dno nádrže nečistot, aniž by byly závislé na připojení k bazénové filtraci. V průběhu posledních několika let jejich cena ovšem klesla na přijatelnou úroveň, tento typ totiž podléhá velmi rychle technickému vývoji a cenu také upravuje mnoho faktorů, jako je konkurence a zvýšení zájmu veřejnosti. Většina z nich se pohybuje v cenových relacích od 15 do 30 tisíc korun, některé špičkové modely však mohou přesáhnout i sto padesát tisíc Kč.

kachnička v bazénu.jpg

Příprava velké nádrže přes noc

Nejsilnějším důvodem, proč lidé volí tento výrobek, je úspora času, práce, energie a pozornosti. To se samozřejmě nejvíce projeví u velkých objemů nádrží, v zásadě totiž nemá význam pořizovat robotiku pro nafukovací vířivku, kterou používáte sporadicky, a jejíž objem nepřesáhne krychlový metr. Stejně tak malé zahradní nadzemní kruhové a oválné bazénky, kde se hlavně cachtají děti, a kde stačí obyčejná kartušová filtrace, stačí čistit ručním mechanismem na teleskopickém nástavci, a tato činnost nezabere více než dvacet minut.

meloun u bazénu.jpg

Pokud jste však majitelem velkého zapuštěného bazénu s pravidelným provozem, v němž se pohybuje více lidí, stojí alespoň za úvahu poloautomat nebo robotika. Plně automatické systémy se ponechávají v provozu přes noc, kdy důkladně bez zásahu člověka nádrž připraví do druhého dne.
Srdcem těchto přístrojů jsou vlastní nezávislé elektromotory, které pracují i bez zapojení k bazénové filtraci. Jeden z nich pohání pojezdový pásový mechanismus, druhý rozpohybuje čerpadlo zapojené do cirkulace s vnitřní filtrací. Vše řídí elektronika, přičemž obsluha pouze nastaví čas a dobu práce a po skončení operace následně zbaví filtrační nádobu nečistot důkladným průplachem ve vodní lázni.